Mistrzostwa świata Dywizji 1A. Kosztowna porażka z Węgrami. Polska spadnie do Dywizji 1B?

W hokejowych mistrzostwach świata Dywizji 1A Polacy przegrali 2:3 z gospodarzami turnieju Węgrami i spadli na ostatnie miejsce w tabli. Spadek o poziom niżej jest bardzo prawdopodobny.

Przed meczem sytuacja była jasna. Zwycięzca nadal będzie kontrolował swój los, przegrany będzie zależny od wyników innych meczów. Polacy zaczęli spotkanie fatalnie. W pierwszej tercji grali wolno, niedokładnie i dali sobie wbić dwie bramki.

Druga tercja to przyspieszenie gry biało-czerwonych. W szóstej minucie węgierskiego bramkarza pokonał Komorski, a w 13. minucie Chmielewski świetnym zwodem oszukał obrońców i znów był remis.

Decydująca partia zaczęła się dla Polaków pechowo. Już w 30 sekundzie krążek odbił się od łyżwy Hariego i wpadł do bramki obok zaskoczonego Odrobnego. Biało-czerwoni walczyli, próbowali, w ostatniej minucie ściągnęli nawet bramkarza, ale wyrównującej bramki nie udało im się strzelić.

Po porażce z Węgrami Polska zajmuje ostatnie miejsce w Dywizji 1A. Ma jednak o jeden mecz rozegrany więcej od Słoweńców, którzy do tej pory zwyciężyli tylko raz, a do tego przegrali z Polakami. To od ich wyników będzie zależał dalszy los Polaków. Jeśli turniej zakończą na ostatnim miejscu, spadną do Dywizji 1B.

Polacy zagrają jeszcze jeden mecz. W sobotę zmierzą się z prowadzącym w tabeli Kazachstanem.