Liga Mistrzów. Real Madryt pobił kolejny rekord. Czegoś takiego nie dokonał jeszcze żaden klub

W środowym meczu półfinału Ligi Mistrzów Real Madryt pokonał na wyjeździe Bayern Monachium (2:1). Piłkarze Zinedine`a Zidane`a dzięki wygranej pobili swój kolejny rekord i przeszli do historii.

150 - tyle zwycięstw w Lidze Mistrzów na swoim koncie ma Real Madryt. Takiej ilości spotkań wcześniej w Champions League nie wygrał żaden klub w historii. Piłkarze Zinedine`a Zidane`a, pokonując w środę Bayern Monachium pobili tym samym swój kolejny rekord.

W ostatnich dziewięciu spotkaniach w Niemczech Real przegrał zaledwie dwa razy, odnosząc przy tym sześć zwycięstw. Środowe przyniosło mistrzom Hiszpanii szczególną satysfakcję, bo znacznie przybliżyło ich do awansu do finału, który zostanie rozegrany 26 maja w Kijowie.

Bramki dające Królewskim zwycięstwo zdobyli Marcelo (44. minuta) i Marco Asensio (57. minuta). Jedynego gola dla Bayernu strzelił Joshua Kimmich, który otworzył wynik meczu.

Rewanżowe spotkanie zostanie rozegrane 1 maja w Madrycie, o godz. 20:45. Relacja LIVE w Sport.pl.