Bundesliga. Robert Lewandowski z kolejnym rekordem

W sobotę, po meczu Bayernu Monachium z Hannoverem 96 (3:0), licznik bramek zdobytych przez Roberta Lewandowskiego w Bundeslidze w barwach Bawarczyków wskazał liczbę 105. Wcześniej żaden obcokrajowiec nie strzelił tylu goli w lidze niemieckiej dla jednego zespołu.

Lewandowski w obecnym sezonie, podobnie jak w poprzednich, imponuje formą. Polski napastnik w 28 meczach Bundesligi zdobył 28 bramek, dzięki czemu z ogromną przewagą (drugi Mark Uth z Hoffenheim ma na swoim koncie 14 goli) przewodzi klasyfikacji najlepszych strzelców ligi.

Sobotni mecz z Hannoverem kapitan reprezentacji Polski rozpoczął na ławce rezerwowych. Na boisko wszedł w 67. minucie, a już sześć minut później cieszył się z gola po tym, jak wykorzystał dogranie Sebastiana Rudy`ego.

Gol strzelony Hannoverowi był 105. trafieniem 29-latka w Bundeslidze w barwach Bayernu. Dzięki temu stał się on najbardziej bramkostrzelnym zagranicznym napastnikiem w historii ligi niemieckiej (w jednym klubie). Do tej pory pierwsze miejsce w tej klasyfikacji zajmował Claudio Pizarro, który zdobył 104 bramki grając w Werderze Brema.