Vive Kielce przegrywa z PSG w ćwierćfinale Ligi Mistrzów

Vive Kielce przegrało z Paris Saint-Germain 28:34 w pierwszym meczu ćwierćfinału Ligi Mistrzów. W drugiej połowie nasza drużyna rozpoczęła pasjonującą pogoń, ale niestety PSG było za mocne i nie wypuściło zwycięstwa.

W ćwierćfinale Ligi Mistrzów PGE Vive zmierzyło się z potentatem - Paris Saint-Germain. Wiadomo było, kto jest faworytem tego spotkania, ale kibice liczyli na dobry wynik.

Pierwsze minuty były dosyć wyrównane, ale mniej więcej po dziesięciu minutach PSG wzięło się do roboty i po 18. minutach mieliśmy już 14:6 dla francuskiego klubu. Potem było już tylko gorzej, a pierwsza połowa zakończyła się katastrofalnym wynikiem 22:10.

W drugiej połowie zaczęły dziać się cuda, a wszystko dzięki fenomenalnym interwencjom Sławomira Szmala. One dodały dużo animuszu graczom z Kielc, Vive doszło już PSG na zaledwie pięć bramek.

Niestety, PSG okazało się doświadczonym zespołem, który nie roztrwonił przewagi. Vive zdało sobie sprawę, że nie uda się wyszarpać zwycięstwa i wyraźnie spuściło z tonu. Ostatecznie Paris Saint-Germain wygrało  34:28 i jest w dobrej sytuacji przed rewanżem, do którego dojdzie 28 kwietnia w Paryżu.