Serie A. Wielki powrót Arkadiusza Milika. Asysta Piotra Zielińskiego. Grało dziesięciu Polaków

Arkadiusz Milik strzelił gola dla Napoli, a Piotr Zieliński zaliczył asystę w wygranym 4-2 meczu z Udinese. W środę w meczach Serie A zagrało aż dziesięciu Polaków!

Milik zagrał w wyjściowym składzie po raz pierwszy od 13. września. Napoli długo męczyło się z zespołem, który przegrał aż dziewięć poprzednich meczów w lidze.

Goście nieoczekiwanie objęli prowadzenie na cztery minuty przed przerwą po golu Jakuba Jankto. Jednak w drugiej minucie doliczonego czasu gry znakomitym rajdem popisał się Piotr Zieliński i podał do Lorenzo Insigne, który wyrównał stan spotkania.

Udinese znowu prowadziło po trafieniu Svante Ingelssona w 55. minucie. Dziewięć minut później po dośrodkowaniu Jose Callejona z rzutu rożnego wyrównał Raul Albiol, a w 70. minucie Napoli objęło prowadzenie po golu Arkadiusza Milika! Polak musiał trafić do pustej bramki z ok. dwóch metrów. Pięć minut później Callejon znowu asystował po dośrodkowaniu z rożnego, tym razem przy trafieniu Lorenzo Tonellego. Milik zszedł z boiska w 73. minucie, Zieliński rozegrał całe spotkanie.

W ten sposób Napoli zniwelowało stratę do prowadzącego Juventusu do czterech punktów. "Stara Dama" z Wojciechem Szczęsnym w bramce zremisowała na wyjeździe 1-1 z Crotone. W najbliższą niedzielę Juventus podejmie u siebie Napoli w meczu na szczycie.

W Fiorentinie niespodziewanie zagrał Bartłomiej Drągowski. W 9. minucie wszedł na boisko (Marco Sportiello dostał czerwoną kartkę), a jego Fiorentina prowadziła z Lazio 2-0, ale ostatecznie przegrała 3-4. Polak nie popisał się przy dwóch trafieniach gości.

Spal Thiago Cionka zremisowało 0-0 z Chievo Weroną (58 minut Pawła Jaroszyńskiego i 11 minut Mariusza Stępińskiego). W podstawowym składzie Sampdorii znalazło się trzech Polaków. Pełne 90 minut rozegrał jedynie Bartosz Bereszyński, Dawid Kownacki grał do 59. minuty, a Karol Linetty do 84. minuty. Ostatecznie Sampdoria pokonała Bolonię 1-0 po golu Duvana Zapaty w doliczonym czasie gry.