Formuła 1. Ekspert z Hiszpanii zachwycony Robertem Kubicą

Dziennikarz hiszpańskiego "AS-a" Manuel Franco jest zachwycony postawą Roberta Kubicy podczas przedsezonowych testów w Barcelonie.

- Polak, kierowca testowy, był szybszy od Siergieja Sirotkina i Lance'a Strolla - zaczyna się jego tekst.

- Kubica imponuje swoją sylwetką. Niektórzy twierdzą, że przeszedł na specjalną dietę, by stracić wagę i mieć większy komfort w kokpicie. Jego prawe ramię, nadgarstek i łokieć mają większą mobilność - pisze Franco.

- Chce wrócić do wyścigów F1, a przedsezonowe testy pokazały, że jest gotowy. 33-letni kierowca testowy jest szybszy od swoich dwóch młodszych kolegów. Najważniejsze jest porównanie z Sirotkinem podczas drugiego dnia testów. Na tych samych oponach i przy podobnej liczbie okrążeń (48 Polaka i 52 Rosjanina), Robert był szybszy o 0,3 sek. Mało kto w świecie F1 wątpi w talent zwycięzcy GP Kanady w 2008 roku.

- Ogółem Kubica był lepszy niż Stroll i wolniejszy od Sirotkina, który pobił swój wynik podczas ostatniego dnia testów, gdy był szybszy o 0,5 sek - pisze hiszpański dziennikarz, który przypomniał, że Kubica oddał swojemu koledze z Williamsa swój dzień testowy. 

- Kubica był również w stanie przekazać bardziej dokładne i kompletne informacje dotyczące bolidu i jego zachowania inżynierom brytyjskiego zespołu, co jest bardzo cenione w F1 - zakończył Franco.

Pierwsze Grand Prix F1 w tym sezonie już 25 marca w Australii.

Robert Kubica miał specjalną rękawicę podczas testów Barcelonie. Korzystał z niej już w rajdach >>

Quiz dla długodystansowców. 100 pytań ze sportu, zaproś rodzinę i znajomych do rozwiązywania!
1/100Ile wyścigów Formuły 1 wygrał Robert Kubica?
Zobacz także
  • La Liga. Barcelona rozgromiła Levante. Leo Messi bohaterem
  • Premier League. Jan Bednarek zawodnikiem meczu z Arsenalem!
  • Zagłębie Sosnowiec - Lech Poznań. Cuda, cuda ogłaszają. Historyczny mecz Kolejorza

Najnowsze informacje