Przyszłość Stefana Horngachera wyjaśniona!

Stefana Horngacher przedłuży kontrakt z Polskim Związkiem Narciarskim poinformowało radio zapinamypasy.pl. Apoloniusz Tajner przyznał na antenie, że Austriak będzie dalej trenował polskich skoczków.

Horngacher odrzucił oficjalną ofertę od austriackiej kadry. 48-letni Austriak chce kontynuować swoją pracę w Polsce. Oficjalna decyzja zostanie podana w Planicy.

- Mogę już dziś powiedzieć, że mamy to. Stefan Horngacher zostaje z nami. Wszystko mamy omówione. Mogę też zdradzić, że Stefan dostał propozycję objęcia kadry Austrii i odmówił - powiedział Tajner na antenie radia zapinamypasy.pl.

Stefan Horngacher pracuje z polskimi skoczkami od 2016 roku. Przejmował polską drużynę pogrążoną w kryzysie. W sezonie 2015/2016 - ostatnim pod wodzą Łukasza Kruczka - ta ekipa była na podium tylko w jednym z 35 konkursów całej zimy (trzecie miejsce w "drużynówce" w Zakopanem).

Wtedy najlepszy z naszych zawodników, Stoch, kończył Puchar Świata na 22. miejscu, a jako zespół byliśmy na szóstej pozycji w Pucharze Narodów.

Za Horngachera Stoch skończył poprzedni sezon na drugim miejscu, a drużyna była najlepsza. Maciej Kot został piątym, a Piotr Żyła - 11. skoczkiem Pucharu Świata. W sezonie 2017/2018 Kamil Stoch jest liderem Pucharu Świata. Kryształowa Kula o krok.

Zobacz także
  • Skoki narciarskie. Kielce znowu będą miały skocznię? Poprzednią wysadzono w powietrze
  • Thierry Henry Liga Mistrzów. Thierry Henry upomniał piłkarza AS Monaco. Film hitem wśród kibiców [WIDEO]
  • Andreas Kofler Skoki narciarskie. Znany austriacki skoczek chce zakończyć karierę!
Skomentuj:
Skoki narciarskie. Stefan Horngacher przedłuży kontrakt z PZN
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje