Siatkówka. Wpadka rzeszowian w Radomiu. Pewna wygrana Czarnych

PlusLiga: Cerrad Czarni - Asseco Resovia 3:0

PlusLiga: Cerrad Czarni - Asseco Resovia 3:0 (Marcin Kucewicz)

Choć Asseco Resovia Rzeszów jechała do Radomia w roli faworyta, to Cerrad Czarni Radom nie poddali się na starcie. To się opłaciło i zespół Roberta Prygla pokonał klub z Podkarpacia 3:0 (25:18, 25:22, 25:20).

W ostatnim czasie Asseco Resovia Rzeszów mierzy się z problemami kadrowymi. Ze składu przez kontuzję wypadł środkowy Bartłomiej Lemański, a w meczu z AZS-em Olsztyn urazu doznał inny siatkarz z tej pozycji, Marcin Możdżonek, który najprawdopodobniej nie wróci już do gry w sezonie 2017/2018. Choć władze klubu podpisały kontrakt z nowym zawodnikiem z Francji, to wydaje się, że kwestie zdrowotne nadal mają istotny wpływ na formę drużyny.

Spotkanie w Radomiu okazało się szczęśliwe dla gospodarzy. Wygrali 3:0, w każdej z partii utrzymując na finiszu co najmniej trzypunktową przewagę. Najbliżej wyrównania było w secie numer dwa, w którym rzeszowianie przegrali 22:25.

 Zespół prowadzony przez trenera Prygla lepiej odnalazł się w ataku (55 procent skuteczności do 46 gości), bloku (8:4) oraz polu serwisowym (8:3). Przyjezdni uzyskali przewagę jedynie w przyjęciu, ale była ona niewielka (53 procent dokładności do 50).

Żaden z siatkarzy Andrzeja Kowala nie przekroczył granicy 10 zdobytych punktów. Najbliższy był Thibault Rossard (9). Po drugiej stronie siatki 17 punktów uzyskał Wojciech Żaliński, 16 Kamil Kwasowski, a 10 Norbert Huber.

 Dzięki tej wygranej radomianie zajmują 9. miejsce w tabeli. Resovia, z taką samą liczbą punktów, co znajdujący się pozycję niżej Jastrzębski Węgiel – 45, jest na 5. lokacie w PlusLidze.

Cerrad Czarni Radom – Asseco Resovia Rzeszów 3:0: (25:18, 25:22, 25:20)

Zobacz także
  • Chciała go Wisła Kraków. Teraz jest blisko transferu do Barcelony
  • MŚ w piłce ręcznej Rzut, który przejdzie do historii. Zrobił to tak, jak Roberto Carlos w meczu z Francją [WIDEO]
  • Legia Warszawa. Krzysztof Mączyński: Ricardo Sa Pinto nie był godzien podania mi ręki

Najnowsze informacje