Primera Division. Barcelona rozgromiła Gironę

Barcelona rozgromiła w derbach Gironę aż 6-1! Hat-trickiem popisał się Luis Suarez.

Mecz rozpoczął się od niespodziewanego prowadzenia gości. Błąd Samuela Umtitiego wykorzystał Portu i Girona prowadziła już w 3. minucie.

Jednak radość gości nie trwała długo. Już dwie minuty później Lionel Messi asystował przy trafieniu Luisa Suareza. Argentyńczyk strzelił dwa kolejne gole, w tym jeden z rzutu wolnego.

Jeszcze przed przerwą Philippe Coutinho asystował przy trafieniu Luisa Suareza. W drugiej połowie Brazylijczyk strzelił swojego pierwszego gola w lidze hiszpańskiej (wcześniej trafił w Pucharze Króla), zdobywając piękną bramkę z dystansu. Wynik spotkania ustalił Suarez po asyście Ousmane Dembele

Barcelona jest liderem z 62 pkt. Ma 7 pkt przewagi nad Atletico Madryt i 11 pkt nad Realem Madryt (który rozegrał o jeden mecz więcej). Girona jest 9. z 34 pkt.

Kamil Stoch w "Wilkowicz Sam na Sam": Jestem niezdarą. Ciągle o coś zaczepiam, uderzam się, chodzę rozkojarzony. Częściej sobie robiłem krzywdę w domu niż na skoczni