Pjongczang 2018. Michelle Gisin najlepsza w superkombinacji. Kolejny medal Mikaeli Shiffrin

Mikaela Shiffrin zdobyła swój drugi medal na igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu. 22-latka ukończyła superkombinację na drugim miejscu. Wygrała Szwajcarka Michelle Gisin, brąz dla jej rodaczki - Wendy Holdener.

Trzykrotna mistrzyni świata, Mikaela Shiffrin, zaskakująco dobrze poradziła sobie w pierwszej części superkombinacji. Amerykanka, która zdecydowanie preferuje konkurencje techniczne, w zjeździe zanotowała szósty czas (do liderki, Lindsey Vonn, traciła 1.98 sekundy) i przed slalomem, który jest jej ulubioną konkurencją, miała realne szanse na kolejny olimpijski medal, nawet złoty.

Shiffrin w slalomie osiągnęła czas 40.56, który pozawalał jej realnie myśleć o złotym medalu. Chwilę później znakomicie pojechała jednak Michelle Gisin. Szwajcarka miała nieco gorszy rezultat (40.76), ale dzięki przewadze po zjeździe wyprzedziła wszystkie rywalki i utrzymała prowadzenie do końca.

Shiffrin zajęła ostatecznie drugie miejsce (+0.97 sek.), a brąz wywalczyła Wendy Holdener (+1.44). Liderka po półmetku, Lindsey Vonn, nie ukończyła slalomu.

Rywalizację ukończyło jedynie 18 zawodniczek (aż 14 nie poradziło sobie z trasami zjazdu i slalomu). Maryna Gąsienica-Daniel osiągnęła łączny czas 2:27.19 i zajęła 16. miejsce.

Klasyfikacja końcowa (kolejno: czas zjazdu, czas slalomu, łączny czas, strata do liderki):

1. Michelle Gisin – 1:40.14/ 40.76 / 2:20.90

2. Mikaela Shiffrin – 1:41.35/ 40.52/ 2:21.87/ +0.97

3. Wendy Holdener - 1:42.11/ 40.23/ 2:22.34/ +1.44