Igrzyska olimpijskie. Polscy skoczkowie mieli za twarde łózka. Sztab zareagował natychmiastowo

Adam Małysz i Kamil Stoch podczas treningu. Pjongczang, Korea, 7 lutego 2018

Adam Małysz i Kamil Stoch podczas treningu. Pjongczang, Korea, 7 lutego 2018 (Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta)

Polscy skoczkowie narciarscy bardzo narzekali na zbyt twarde łóżka, które uniemożliwiały dobrą regenerację. Sztab szkoleniowy postanowił zareagować natychmiastowo i kupił w Korei nowe materace dla biało-czerwonych.

Po przyjechaniu do wioski olimpijskiej nasi zawodnicy narzekali na zbyt twarde łóżka, które uniemożliwiały im dobrą regenerację i wyspanie się przed zawodami. Okazało się, że problem jest duży i już po pierwszym konkursie podjęto decyzję o wymianie materaców.

Sztab reprezentacji Polski zareagował natychmiastowo i Adam Małysz wraz z asystentem trenera Grzegorzem Sobczykiem wybrali się we wtorek do sklepu, gdzie kupili nowe materace dla skoczków. 

Budżet na jeden sezon skoków narciarskich 

W zeszłym sezonie budżet pierwszej kadry na jeden sezon skoków wynosił około 1,2 miliona złotych. Były to pieniądze, które uwzględniały pensje na trenerów, a także wszystkie inne wydatki związane z treningami, transportem i sprzętem. Okazuje się jednak, że PZN przygotował pewną rezerwę na czas niespodziewanych wydatków, właśnie takich, jak te w Korei. 

Na problemy ze sprzętem narzeka również Sylwia Jaśkowiec. - Nie ma co ukrywać - powiedziała w rozmowie z Pawłem Wilkowiczem. Całość tutaj.

[MAJCHRZAK w PUNKT K #6] Dlaczego skoczkowie nie odpychają się mocniej z belki? Prędkość ma znaczenie

Co wiesz o skokach narciarskich? [QUIZ]
1/10Ile punktów odejmuje się lub dodaje za każdy metr na skoczni K-120?
Zobacz także
  • Sa Pinto (z lewej) żywo dyskutuje z bramkarzem Legii Arkadiuszem Malarzem Legia Warszawa. Arkadiusz Malarz podjął decyzję: Nigdzie się nie wybieram
  • Mecz Wisła Kraków - Korona Kielce Wisła Kraków. Transfer gwiazdy odwołany w ostatniej chwili! Wraca do Krakowa
  • Stefan Scepović Ekstraklasa. Jagiellonia Białystok pozyskała nowego napastnika! Grał m.in. w Celtiku i Sampdorii

Najnowsze informacje