Liga Mistrzów. Role się odwróciły! Świetna PGE Skra "katem" niepokonanego Lokomotiwu Nowosybirsk

3 : 0
Informacje
Liga Mistrzów 2017/18 - Grupa C
Wtorek 13.02.2018 godzina 18:00
Wyniki szczegółowe
1 S
2 S
3 S
Wynik
PGE Skra Bełchatów
25
25
25
3
Lokomotiw Nowosybirsk
19
15
19
0

MARCIN STĘPIEŃ

77 minut potrzebowali siatkarze Roberto Piazzy, by we wtorek pokonać Lokomotiw Nowosybirsk 3:0 (25:19, 25:15, 25:19). Był to rewanż za 2. kolejkę Ligi Mistrzów, w której to rosyjska drużyna wygrała z bełchatowianami w takim samym stosunku setów.

W rozgrywanej w grudniu 2. kolejce grupy C Ligi Mistrzów PGE Skra Bełchatów na wyjeździe uległa 0:3 zawodnikom Lokomotiwu Nowosybirsk. Tym samym sytuacja podopiecznych Roberto Piazzy w rozgrywkach zrobiła się bardzo trudna i zespół nie mógł pozwolić sobie na więcej błędów.

We wtorek bełchatowianie na własnym parkiecie pokonali rosyjską drużynę 3:0, w żadnym z setów nie pozwalając jej na zdobycie więcej niż 19 punktów. Liderzy grupy C ulegli rywalom przede wszystkim w ataku. Skra w tym elemencie odnotowała 60 procent dokładności, a goście 48. Gospodarze byli lepsi także w przyjęciu – 49 do 34 procent oraz w bloku (7:2) i polu serwisowym (13:4). Przyjezdni popełnili też znacząco większą liczbę błędów – 33, kiedy miejscowi mieli ich na swoim koncie 20.

Świetne spotkanie zagrali Srećko Lisinac i Mariusz Wlazły (kolejno 15 i 11 punktów w meczu, 75 i 53 procent skuteczności ataku). Brązowym medalistom Superligi przede wszystkim brakowało stabilnie grającego atakującego. Słaba postawa Georga Grozera (4 punkty w pierwszym secie) poskutkowała zmianą na Nikołaja Pawłowa. 35-letni zawodnik utrzymywał wyższy wskaźnik dokładności ataku, jednak było to za mało, by przeciwstawić się oponentom.

Skra wygrała 3:0 i jest jedynym zespołem, który w tegorocznych rozgrywkach Ligi Mistrzów pokonał siatkarzy Lokomotiwu. Rosyjski team utrzymał pozycję lidera grupy C, a drużyna trenera Piazzy z ośmioma punktami zajmuje obecnie 2. miejsce. W kolejnym spotkaniu pod koniec lutego bełchatowianie zmierzą się z Chaumont VB 52.

Zobacz także
  • Miejsce, z którego ratownicy wyruszyli na poszukiwania samolotu, na którego pokładzie był Emiliano Sala Emiliano Sala wciąż zaginiony. Akcja poszukiwawcza przerwa
  • Wisła - Śląsk 3:1. Tibor Halilović Oficjalnie: Wisła Kraków traci piłkarza. Podpisał kontrakt w Chorwacji
  • Pogoń Szczecin - Jagiellonia Białystok 0:0. Łukasz Burliga Wisła Kraków. Łukasz Burliga wraca do Krakowa

Najnowsze informacje