Siatkówka. Po sezonie 2017/2018 Patrick Duflos opuści Cuprum Lubin

Patrick Duflos

Patrick Duflos (CEZARY ASZKIEŁOWICZ)

Nie za długo, bo zaledwie sezon, Patrick Duflos prowadzić będzie zespół Cuprum Lubin. Francuski szkoleniowiec wróci bowiem do ojczyzny, by zająć się Tours VB.

Choć sezon PlusLigi w pełni to zarówno siatkarze, jak i trenerzy planują, gdzie znajdą się w kolejnych rozgrywkach. Wiadomo już, że to pierwszy i jak na razie ostatni sezon Patricka Duflos w roli trenera Cuprum Lubin. Francuz wróci do rodzimej ligi, w której zajmie się Tours VB.

Zmiana ta podyktowana jest roszadą na stanowisku szkoleniowym w klubie. Dotychczasowy trener zespołu, Cedric Enard, wybrał reprezentację Francji, w której będzie asystentem Laurenta Tillie. Tours sięgnęło więc po Duflos, który poza wieloletnim doświadczeniem zdobytym w Arago de Sete, ma w swoim CV sezon spędzony w PlusLidze.

To oznacza, że Cuprum Lubin czekają spore zmiany po rozgrywkach 2017/2018. Zespół opuści trener, ale prawdopodobnie również i atakujący, Łukasz Kaczmarek, którego nazwisko od kilku tygodni łączone jest z kędzierzyńską ZAKSĄ.

Cuprum Lubin z 33 punktami zajmuje obecnie 8. pozycję w PlusLidze.

Siatkówka. Piotr Gruszka: Zawodnika już w sobie "zabiłem"

Quiz dla długodystansowców. 100 pytań ze sportu, zaproś rodzinę i znajomych do rozwiązywania!
1/100Ile wyścigów Formuły 1 wygrał Robert Kubica?
Zobacz także
  • Miejsce, z którego ratownicy wyruszyli na poszukiwania samolotu, na którego pokładzie był Emiliano Sala Emiliano Sala wciąż zaginiony. Akcja poszukiwawcza przerwa
  • Wisła - Śląsk 3:1. Tibor Halilović Oficjalnie: Wisła Kraków traci piłkarza. Podpisał kontrakt w Chorwacji
  • Pogoń Szczecin - Jagiellonia Białystok 0:0. Łukasz Burliga Wisła Kraków. Łukasz Burliga wraca do Krakowa

Najnowsze informacje