Pjongczang 2018. Bródka nie obronił złota z Soczi. Przeciętne występy Szymańskiego i Niedźwiedzkiego

Zbigniew Bródka - zloty medalista w wyścigu na 1500 m w łyżwiarstwie szybkim. Igrzyska olimpijskie w Soczi, 12 lutego 2014

Zbigniew Bródka - zloty medalista w wyścigu na 1500 m w łyżwiarstwie szybkim. Igrzyska olimpijskie w Soczi, 12 lutego 2014 (Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta)

Zbigniew Bródka nie obronił złotego medalu olimpijskiego z Soczi. Reprezentant Polski w wyścigu łyżwiarzy szybkich na 1500 metrów zajął 12. miejsce. Jan Szymański był 16., a Konrad Niedźwiedzki 20.

Bródka dobrze rozpoczął swoją próbę. Polak uzyskał dobry czas otwarcia (23,8), ale później stracił siły. Mimo tego, że wygrał w swojej parze z Brianem Hansenem z USA, to po swoim biegu zajmował czwarte miejsce, a ostatecznie skończył na 12. pozycji.

Najlepsi okazali się reprezentanci Holandii. Pierwszy był Kjeld Nuis, a drugi Patrick Roest. Niespodziankę sprawił Koreańczyk Kim Min Seok, który stanął na najniższym stopniu podium.

Pozostali Polacy również spisali się przeciętnie. Jan Szymańskim pomimo zwycięstwa z Andreą Giovanninim zajął 16. miejsce, natomiast Konrad Niedźwiedzki, który przegrał z Kanadyjczykiem Dennym Morrisonem, skończył na 20. pozycji.

[Majchrzak w punkt K #4].Jak działa system punktów rekompensat za wiatr

Zobacz także
  • Andrzej Bargiel Andrzej Bargiel, pierwszy człowiek, który zjechał na nartach z K2: Nie czuję się więźniem gór. Mogę w życiu robić wszystko [ROZMOWA]
  • KRC Genk - Lech Poznań Liga Europy. KRC Genk - Lech Poznań 2:0. Różnica (nie tylko) klas
  • Riyad Mahrez nowym zawodnikiem Manchesteru City Nowy sezon w Sport.pl. Premier League - najciekawsze transfery
Skomentuj:
Pjongczang 2018. Bródka nie obronił złota z Soczi. Przeciętne występy Szymańskiego i Niedźwiedzkiego
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje