WTA Doha. Szarapowa odpadła w 1. rundzie, niespodzianka na kortach w Doha

VINCENT THIAN/AP

Na 1. rundzie udział w rozgrywanym na kortach twardych w Doha turnieju WTA udział zakończyła Maria Szarapowa (41. miejsce w rankingu WTA). Rosjanka uległa w trzech setach Rumunce Monice Niculescu (6:6, 4:6, 3:6).

Szarapowa problemy z rywalką, z którą mierzyła się po raz pierwszy w karierze, miała już od pierwszego seta. Zaczęła dobrze i przy stanie 5:2 miała nawet trzy piłki setowe. Mimo to pierwszą odsłonę meczu zakończyła dopiero w dziesiątym gemie.

Kolejne dwa sety należały już do Rumunki. Szarpowa popełniała dużo niewymuszonych błędów – przez cały mecz zanotowała aż 52 błędy własne. Mecz trwał 2 godziny i 38 minut.

Sklasyfikowana na 92. miejscu w rankingu WTA Niculescu zmierzy się w następnej rundzie ze zwyciężczynią pojedynku Magdalena Rybarikova - Fatma al Nabhani. W 2. rundzie zameldowała się w poniedziałek również Agnieszka Radwańska, która pokonała Niemkę Monę Barthel.