Robinho, były reprezentant Brazylii podpisze kontrakt z nowym klubem, a proces trwa

Copa America. Paragwaj - Brazylia 1:1 (4:3 w rzutach karnych)

Copa America. Paragwaj - Brazylia 1:1 (4:3 w rzutach karnych) (SILVIA IZQUIERDO/AP)

Robinho podpisze kontrakt z Sivasporem. Były reprezentant Brazylii we wtorek przyleci do Turcji, gdzie dokończy negocjacje i zwiąże się z ósmym zespołem tureckiej ekstraklasy. We Włoszech trwa proces przeciwko piłkarzowi, który został oskarżony o gwałt.

W sezonie 2016/2017 Robinho był piłkarzem Atletico Mineiro. W barwach brazylijskiego klubu strzelił dziewięć goli i miał pięć asyst w 37 meczach. Jego kontrakt wygasł pierwszego stycznia i 33-latek może związać się z nowym klubem.

- Doszliśmy z Robinho do wstępnego porozumienia w sprawie warunków kontraktu. Brazylijczyk we wtorek przyleci do Sivas i po dokończeniu negocjacji podpisze kontrakt z naszym klubem - napisał Sivasspor w specjalnym oświadczeniu.

W listopadzie włoski sąd skazał Robinho na dziewięć lat więzienia za napaść na tle seksualnym. Prawnicy piłkarza złożyli apelację. Do gwałtu miało dojść w dyskotece w 2013 roku, kiedy były reprezentant Brazylii był piłkarzem Milanu.

33-letni Robinho rozpoczął swoją karierę w Santosie. Przez trzy sezony występował w Realu Madryt, kolejne dwa lata spędził w Manchesterze City, po czym spędził cztery lata w Milanie. W reprezentacji Brazylii rozegrał 99 spotkań. Strzelił 28 goli.

Zobacz także
  • Adam Nawałka podczas meczu z Cracovią w Krakowie Lech Poznań dopiero w tym tygodniu wznowił treningi. Adam Nawałka: Ostatni będą pierwszymi
  • Rajd Dakar. Jakub Przygoński znowu w czołówce
  • Zaksa - Cucine Lube Liga Mistrzów. Ferdinando De Giorgi wrócił do Polski! Jego zespół był wyraźnie lepszy od ZAKSY

Najnowsze informacje