Sport.pl

Już widzieli trofea. Ale przyjechali kontrolerzy ds. dopingu. 36 lekkoatletów nagle "zachorowało"

Rosyjscy sportowcy uciekli przed kontrolerami Rosyjskiej Agencji Dopingowej (RUSADA), którzy przyjechali do Irkucka. Ponad trzydziestu lekkoatletów uniknęło kontroli antydopingowej, zgłaszając nagle chorobę lub rezygnując ze startu.

Kontrolerzy Rosyjskiej Agencji Dopingowej (RUSADA) zawitali do Irkucka, gdzie w weekend odbywały się lekkoatletyczne mistrzostwa Syberii. Mieli przebadać sportowców, którzy zgłosili się do zawodów. Mieli, ale nie przebadali, bo ku ich zdziwieniu, aż 36 lekkoatletów nagle zrezygnowało ze startu, zasłaniając się m.in. chorobą.

Z udziału w mistrzostwach wycofała się m.in. specjalizująca się w biegu na 3000 m z przeszkodami Natalia Aristarchowa (legitymująca się rekordem życiowym 9.06,01).

Przypomnijmy, że na początku grudnia rosyjscy sportowcy zostali wykluczeni z zimowych igrzysk, które za trzy tygodnie rozpoczynają się w Pjongczangu (niektórzy wezmą w nich udział, ale pod neutralną flagą). To efekt wykrycia manipulacji wynikami Rosjan przez moskiewskie laboratorium antydopingowe na poprzednich igrzyskach w Soczi.

Rosja straciła 13 olimpijskich medali z tamtych igrzysk, w tym cztery złote.

Igrzyska w Pjongczang bez Rosji? Witold Bańka: "Mam swoje dylematy, ale Rosjanie nie współpracują. Nie sądzimy, że przyznają się do państwowego dopingu"

Więcej o:
Komentarze (16)
Już widzieli trofea. Ale przyjechali kontrolerzy ds. dopingu. 36 lekkoatletów nagle "zachorowało"
Zaloguj się
 • onuce-precz

  Oceniono 17 razy 11

  u ruskich bez zmian!

 • pollion1

  Oceniono 13 razy 9

  Natalia Aristarchowa tak szybko biegła ze nie zwróciła uwagi na kontrolujących...dalej pewnie biegnie.. do Koreańczyków.....w Pjongczangu

 • ukw8078

  Oceniono 12 razy 4

  Rosja to nie tyle kraj co stan umysłu.

 • 123_razdwatrzy_123

  Oceniono 2 razy 2

  Dajcie spokoj, choroba nie wybiera !

 • niezalany

  Oceniono 1 raz 1

  nie wpuszczać kacapskiej swołoczy na żadną międzynarodowe arenę sportową, ot co...

 • fagusp

  Oceniono 1 raz 1

  Dowcipkowanie co poniektórych z rosyjskich sportowców jest zupełnie nie na miejscu. Nie wiecie jak łatwo łapie się przeziębienie, kiedy z rozgrzanej płyty lotniska wejdzie się do klimatyzowanego budynku dworca lotniczego?

 • uzbadazbesta

  0

  Nie zdziwiłbym się bardzo, gdyby sportowcy się zwiedzieli, że szykuje się pokazówka, i się zwinęli. Rosja nie przejmuje się faktami, wyniki mają być takie, jak to politycznie korzystne, może teraz mieli pokazać, że iluśtam złapali sami.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX