Football Leaks zdradza, że Messi zarabia 100 milionów euro rocznie

MANU FERNANDEZ/AP

Jak informuje blog Football Leaks, Leo Messi jest pierwszym piłkarzem w historii, który zarabia 100 milionów euro rocznie. Oficjalne dane mówiły o tym, że Argentyńczyk dostaje 60 milionów euro mniej.

Blog Football Leaks od lat ujawnia tajemnice ze świata piłki nożnej. W tym razem ich ofiarą padł Leo Messi. Argentyńczyk podpisał niedawno czteroletni kontrakt, który miał opiewać na 40 milionów euro rocznie. Football Leaks zdradza jednak, że Messi zarabia wiele więcej, bo ponad 100 milionów euro rocznie.

Blog precyzuje, co składa się na tak dużą pensję. Piłkarz oprócz podstawowej wypłaty (około 50 mln), dostaje także pieniądze z prawa do wizerunku, co łącznie daje 71 milionów euro rocznie. Co ciekawe, jeśli Messi zostanie w klubie do końca kontraktu, to dostanie dodatkowe 70 milionów euro. Łączny podstawowy dochód zawodnika oscyluje więc w granicach około 100 milionów euro. 

Dodatkowo Messi zapisał sobie w kontrakcie bonusy. 12 milionów euro za wygranie Ligi Mistrzów czy 1,9 miliona za zagranie 60% meczów w roku.

Należy jednak pamiętać, że z racji wysokiej stawki podatkowej w Hiszpanii zarobki Messiego netto wynoszą około 50 milionów euro. 

Quiz dla długodystansowców. 100 pytań ze sportu, zaproś rodzinę i znajomych do rozwiązywania!
1/100Ile wyścigów Formuły 1 wygrał Robert Kubica?
Zobacz także
  • Irina Rybnikowa Nastoletnia mistrzyni sztuk walki nie żyje. Przyczyną śmierci ładujący się telefon
  • Siatkówka. Komplet widzów zobaczy debiut MVP mistrzostw świata. Piotr Gacek: Bartosz Kurek jest postacią magnetyczną
  • Gerard Pique kupi klub piłkarski z Andory
Skomentuj:
Football Leaks zdradza, że Messi zarabia 100 milionów euro rocznie
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje