Serie A. Piotr Zieliński z kolejnym golem dla Napoli

Piotr Zieliński strzelił gola dla Napoli. Jego zespół pokonał na wyjeździe Torino 3-1 i został nowym liderem ekstraklasy.

To już szóste trafienie Polaka w tym sezonie - czwarte w Serie A, do tego dorzucił dwa trafienia w Lidze Mistrzów.

Wynik na samym początku spotkania otworzył Kalidou Koulibaly. Warto na niego zwrócić uwagę, bo to obrońca reprezentacji Senegalu, z którym zmierzy się reprezentacja Polski na MŚ 2018.

Zieliński pokonał Salvatore Sirigu w 25. minucie. Dostał piękne podanie od Jorginho i oddał ładny strzał tuż obok słupka. Kilka chwil później wynik na 3-0 podwyższył Marek Hamsik.

Torino odpowiedziało jedynie golem Andrei Belottiego w drugiej połowie. Napoli wykorzystało wpadkę Interu, który przegrał pierwsze spotkanie w tym sezonie - 1-3 z Udinese na własnym stadionie - i zostało liderem Serie A. Ma 42 pkt, o dwa więcej od Interu i o cztery więcej od Juventusu (który w niedzielę zagra z Bolonią).