Biahtlon. Tarjei Boe wygrał sprint mężczyzn

02.12.2017 23:01

PONTUS LUNDAHL/AP

Tarjei Boe wygrał sprint mężczyzn w Pucharze Świata podczas zawodów w szwedzkim Ostersund.

Norweg o 0,7 sek. wyprzedził Francuza Martina Fourcade'a. To ośmokrotny mistrz świata, który wygrał zawody PŚ po raz pierwszy od prawie pięciu lat!

Na trzecim miejscu znalazł się Niemiec Erik Lesser (+3,7 sek.). Wszyscy zawodnicy na podium pomylili się na strzelnicy po jednym razie.

Słabo spisali się Polacy. Mateusz Janik zajął 78. miejsce (jedno pudło), Łukasz Szczurek był 86. (dwa pudła), a Grzegorz Guzik 90. (trzy pudła). W niedzielę odbędzie się bieg pościgowy, ale nie zobaczymy w nim reprezentantów Polski.

90. Grzegorz Guzik +2:49,2 3

Zbigniew Boniek w "Wilkowicz Sam na Sam": Co ja mam sobie zawracać głowę grupami marzeń czy śmierci, jak w mundialu nie ma drużyny o której powiemy: wygrywamy z nią

Quiz dla długodystansowców. 100 pytań ze sportu, zaproś rodzinę i znajomych do rozwiązywania!
1/100Ile wyścigów Formuły 1 wygrał Robert Kubica?