Liga Mistrzów. Borussia - Tottenham. Koniec marzeń w Dortmundzie

Borussia przegrała w Dortmundzie z Tottenhamem 1:2. To oznacza, że zespół Łukasza Piszczka pożegna się z Ligą Mistrzów po fazie grupowej. Drużna Petera Bosza nie wygrała ani jednego meczu w tej edycji Champions League.

Mauricio Pochettino i jego piłkarze zapewnili sobie pierwsze miejsce w grupie H. Zwycięstwo w Dortmundzie oznacza, że Real Madryt nie ma już szans wyprzedzić klubu z Londynu w tabeli grupy H.

Porażka Borussii Dortmund oznacza definitywny koniec marzeń Niemców o fazie pucharowej Ligi Mistrzów. Co więcej, zespół Petera Bosza wciąż nie jest pewny udziału w Lidze Europy. Wszystko rozstrzygnie się w ostatniej kolejce fazy grupowej, w której Borussia zagra w Madrycie z Realem Madryt.

Tabela grupy HTabela grupy H Flashscore

Wtorkowy mecz rozpoczął się od pięknej akcji Andrija Jarmołenki i Pierre'a-Emericka Aubameyanga. Reprezentant Gabonu wykorzystał podanie Ukraińca i z wielkim spokojem pokonał Hugo Llorisa.

Borussia prowadziła do przerwy, ale w drugiej połowie nie potrafiła zatrzymać ofensywnej siły Tottenhamu. Najpierw Harry Kane, a później Heung-Min Son. Grający bardzo dobre spotkanie Roman Buerki był bez szans. Szczególnie przy strzale Sona, który trafił w samo okienko.

W drugim spotkaniu Real Madryt pokonał APOEL 6:0 i zapewnił sobie drugie miejsce w grupie H.