Bundesliga. Robert Lewandowski z dubletem!

W sobotę Bayern Monachium wygrał z Augsburgiem 3:0 w ramach 12. kolejki Bundesligi. Bohaterem spotkania został Robert Lewandowski.

Lewandowski narzekał ostatnio, że za dużo gra i potrzebuje zmiennika. Dlatego w ostatnim czasie głównie odpoczywał, a poczynania reprezentacji Polski oglądał z trybun - zarówno mecz z Urugwajem (0:0), jak i Meksykiem (0:1). Spotkanie z Augsburgiem pokazało, że odpoczynek dobrze mu zrobił.

Bayern objął prowadzenie w 31. minucie, kiedy Arturo Vidal popisał się mocnym strzałem pod poprzeczkę. Chilijczyk był czołowym zawodnikiem Bawarczyków. Tuż przed końcem pierwszej połowy gola strzelił  Lewandowski.

Dwanaście minut później cieszył się z kolejnego trafienia:

Dla Lewandowskiego to był trzynasty gol w tym sezonie, dlatego przewodzi w klasyfikacji strzelców. Jego największy rywal Pierre- Emerick Aubameyang ma dziesięć bramek.

Bayern po 12. kolejkach Bundesligi ma 29 punktów i jest liderem tabeli. Augsburg zajmuje dziesiątą pozycję.