Skoki narciarskie. Nocna ulewa, problemy z bagażem - startuje weekend Pucharu Świata w Wiśle [PROGRAM ZAWODÓW]

Od dwóch sesji treningowych i kwalifikacji na skoczni im. Adama Małysza został zainaugurowany nowy sezon Pucharu Świata. Po nocnej ulewie wciąż trwają prace nad przygotowaniem obiektu. Przedstawiamy również program zawodów. Sprawdźcie, o której pierwszy konkurs.

W czwartek wszystkie ekipy zakwaterowały się w hotelu Gołębiewski w Wiśle. Nie obyło się bez małych problemów logistycznych. Do Polski nie dojechał sprzęt Johanna André Forfanga. Na szczęście zguba się znalazła i jest szansa, że norweski skoczek będzie mógł wystartować w treningach i kwalifikacjach, które są kluczowe w kontekście jego występu w niedzielnym konkursie indywidualnym.  

Już piątkowa rywalizacja była niezwykle ciekawie. W kwalifikacjach zobaczyliśmy wszystkich najlepszych zawodników z poprzedniego sezonu. Na skoczni im. Adama Małysza nadal trwają ostatnie prace. Przez całą noc padał deszcz. Nie jest to jednak do końca zła informacja. Do tej pory śnieg na zeskoku był sypki, a teraz bardziej lepi się do siatek i łatwiej jest go ubić. Są jeszcze niewielkie nierówności na tzw. odjeździe, ale wygląda na to, że będzie dopięte na ostatni guzik.

Program zawodów:

SOBOTA

15 – seria próbna

16 – początek konkursu drużynowego

NIEDZIELA

14 – seria próbna

15 – początek konkursu indywidualnego

Zobacz także
  • Andrzej Bargiel Andrzej Bargiel, pierwszy człowiek, który zjechał na nartach z K2: Mogę w życiu robić wszystko [ROZMOWA]
  • KRC Genk - Lech Poznań Liga Europy. KRC Genk - Lech Poznań 2:0. Różnica (nie tylko) klas
  • Riyad Mahrez nowym zawodnikiem Manchesteru City Nowy sezon w Sport.pl. Premier League - najciekawsze transfery
Skomentuj:
Skoki narciarskie. Nocna ulewa, problemy z bagażem - startuje weekend Pucharu Świata w Wiśle [PROGRAM ZAWODÓW]
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje