MŚ w kolarstwie. Katarzyna Niewiadoma zajęła 5. miejsce podczas wyścigu ze startu wspólnego

Katarzyna Niewiadoma zajęła 5. miejsce podczas wyścigu ze startu wspólnego (152,8 km) podczas mistrzostw świata w kolarstwie szosowym w norweskim Bergen. Złoty medal zdobyła Holenderka Chantal Blaak.

Jeszcze na 10 kilometrów przed metą Niewiadoma znajdowała się w siedmioosobowej ucieczce wraz z Chantal Blaak (Holandia), Anną Van Der Breggen (Holandia), Annemiek Van Vleuten (Holandia), Katrin Garfoot (Australia), Hannah Barnes (Wielka Brytania) oraz Audrey Cordon Ragot (Francja).

Niedługo potem Chantal zdecydowała się na samotną ucieczkę, która przyniosła jej złoty medal. Na prawie 4 km przed metą próbę ataku podjęła również Niewiadoma, ale nie udało się jej urwać rywalkom. W dodatku tuż przed metą peleton zdołał dogonić grupę pościgową. Polka bardzo mocno walczyła o miejsce na podium na ostatnich metrach, ale zabrakło jej niewiele - ostatecznie zajęła 5. miejsce. Srebrny medal zdobyła Katrin Garfoot (Australia), brązowy Amalie Dideriksen (Dania), a tuż za podium znalazła się Holenderka Annemiek Van Vleuten.

Polacy zdobyli dwa medale podczas MŚ. Michał Kwiatkowski razem z zespołem Sky zajął trzecie miejsce podczas drużynowej czasówki. Brązowy medal zdobył również Filip Maciejuk podczas męskiej czasówki do lat 23.

Przyszłoroczne mistrzostwa odbędą się w austriackim Innsbrucku, natomiast za dwa lata najlepszych kolarzy oraz kolarki przyjmie Yorkshire (Wielka Brytania).