Wolfsburg zmienił swoje oblicze po wejściu Błaszczykowskiego

Bayern Monachium prowadził już 2:0 w meczu z Vfl Wolfsburg, ale w drugiej połowie zupełnie przestał grać i Wilki doprowadziły do wyrównania. Niemieckie media zauważają, że dużo jakości do gry Wolfsburga wniósł Jakub Błaszczykowski, który pojawił się po przerwie.

Błaszczykowski wystąpił pierwszy raz od poprzedniego zgrupowania reprezentacji Polski, bo zmagał się z problemami zdrowotnymi. Polak wniósł dużo ożywienia do gry Wolfsburga, a gra Wilków zaczęła się lepiej układać. Goście zagrali odważniej, a efektem tego było dwie bramki i doprowadzenie do remisu.

Błaszczykowski kilka razy szarpnął w swoim stylu prawą stroną boiska, a kibice Wolsfburga zauważyli, że Polak w 10 minut zrobił więcej niż cała drużyna przez pierwsze 45 minut gry. Po Błaszczykowskim było jednak widać, że brakuje mu czucia piłki. Wszystko przez to, że przez ostatni miesiąc głównie pracował na siłowni i mało czasu spędził na boisku.

Niemiecki Sportal.de ocenił Błaszczykowskiego na ,,3''. Dla porównania Lewandowski został oceniony na 3,5.

Błaszczykowski kilka razy pomógł również w defensywie i potrafił zatrzymać groźne akcje drużyny z Monachium.

Już za nieco mniej niż dwa tygodnie mecz eliminacyjny z Armenią i wydaje się, że Błaszczykowski znów będzie jednym z kluczowych graczy Nawałki. Poprzedni mecz eliminacyjny z Kazachstanem, skrzydłowy rozpoczął na ławce rezerwowych.