Formuła 1. "Speedweek": Kubica wróci do Saubera?

Robert Kubica

Robert Kubica (Fot. Bartosz Bobkowski / AG)

Robert Kubica może zostać ponownie kierowcą Saubera - donosi niemiecki tygodnik "Speedweek". Były team Roberta Kubicy jest w stałym kontakcie z Polakiem.

Kubica nie pojedzie w barwach Renault. Francuski zespół postawił na Carlosa Sainza. Ale w grze pozostają jeszcze dwa zespoły - Williams i właśnie Sauber. „Wciąż znakiem zapytania jest forma fizyczna Polaka, ale jego osiągi maksymalne na testach w Renault były imponujące. Kubica byłby idealny dla Williamsa, który potrzebuje kierowcę klasy A, nazywającego rzeczy takimi, jakim są” - pisał kilka dni temu Mark Hughes z "Motorsport Magazine".

Teraz „Speedweek” informuje, że polskim kierowcą interesuje się również Sauber. To właśnie w barwach tego teamu Kubica wygrywał w 2008 roku Grand Prix Kanady. Sauber jest w stałym kontakcie z Polakiem, ale angaż Kubicy mogą uniemożliwić problemy finansowe zespołu.

- Prawdopodobnie w Sauberze pojedzie Marcus Ericsson, który ma miliony od swoich sponsorów i Charles Leclerc, w związku z umową na dostawę silników między Sauberem a Ferrari - czytamy.

Być może sytuację zmieniłoby pojawienie się potężnego sponsora dla Kubicy, który zechciałby również wesprzeć Saubera.

Robert Kubica: "Przełomowym momentem było otrzymanie propozycji testów" [Eleven Sports]

Zobacz także
Skomentuj:
Formuła 1. "Speedweek": Kubica wróci do Saubera?
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje