Liga Mistrzów. Włoskie media ostro o Zielińskim: "Duch z Charkowa"

Napoli przegrało w Charkowie z Szachtarem Donieck 1:2 w pierwszym meczu Ligi Mistrzów. Fatalne oceny za występ otrzymał Piotr Zieliński. "W pierwszej połowie był tylko duchem, a w drugiej (o ile to możliwe) był jeszcze gorszy" - piszą Włosi.

Zieliński i Arkadiusz Milik zagrali od pierwszej minuty. Milik strzelił gola z rzutu karnego, a Zieliński zasłynął tylko nieprzypilnowaniem Taisona przy pierwszej bramce. Napastnik reprezentacji Polski otrzymał niezłe noty, a od zmienionego w 66. minucie Zielińskiego słabszy był tylko bramkarz, Pepe Reina.

Serwis Tuttomercatoweb.com uznał występ Zielińskiego za bliski katastrofy. Polak otrzymał ocenę „5” w dziesięciostopniowej skali, a gorzej został oceniony tylko Reina, który dostał „czwórkę”. Występ bramkarza został nazwany prawdziwą katastrofą, dla polskiego pomocnika dziennikarze też nie byli łaskawi. „Prawie cały czas był poza grą” - czytamy.

Milik dostał ocenę punkt wyższą od Zielińskiego. „Walczył, naciskał, ale mógł lepiej się zachować w końcówce spotkania” - piszą Włosi.

Serwis Ilnaposlista.it pisze ostro: „Zieliński był rozpaczliwy i to była także jego wina. Kibice zauważyli go dopiero wtedy, gdy nie upilnował Taisona przy stracie gola”. Polak dostał ocenę „4,5”, a niższą dostał tylko Marek Hamsik.  Słabsza dyspozycja Zielińskiego wpłynęła tez na ocenę Milika, który dostał „szóstkę”. „Był osamotniony, musiał się cofać i szukać gry przed polem karnym” - czytamy.

Włoska edycja Eurosportu nazywa Zielińskiego „Duchem w Charkowie”. Polak dostał ocenę „4,5”. „Trener dobrze zrobił, że go zmienił” - pisze Eurosport.

Milik zdaniem dziennikarzy tego serwisu był najlepszy i dostał ocenę „6,5”.  „Jego statystyka jest imponująca. Zdobył siedem goli w 10 meczach odkąd gra w Neapolu” - zauważają Włosi.

Serwis Calciomercato.com narzeka, że Milik nie miał wielu szans, że w pierwszej połowie dotknął piłkę tylko siedem razy i że zmarnował doskonałą okazję pod koniec meczu. Otrzymał notę „5,5”, o punkt wyższą od Zielińskiego. „W pierwszej połowie był tylko duchem, a w drugiej (o ile to możliwe) był jeszcze gorszy” - czytamy.

Przewodnik Sport.pl jest już dostępny w wersji papierowej.