Liga Mistrzów. Gorąco w Mariborze. Kibice Spartaka przerwali mecz. Wcześniej zamieszki na ulicach

Mecz pierwszej kolejki Ligi Mistrzów między Mariborem, a Spartakiem Moskwa został przerwany z powodu wrzucenia przez kibiców rac na murawę. Już przed spotkaniem na ulicach doszło do bijatyki.

To nie był spokojny wieczór dla sympatyków piłki nożnej na Słowenii. Przed meczem Mariboru ze Spartakiem na ulicach miasta doszło do starcia dwóch grup kibiców tych drużyn. Interweniowała policja. Ich agresja szybko przeniosła się na funkcjonariuszy. Użyto gumowych pałek i gazu.

Nieprzyjemnie było też w czasie samego spotkania. Z trybun przyjezdnych w stronę sędziego meczu, Niemca Deniza Aytekina z dużą siłą wyrzucono racę. Ta przeleciała przez pół boiska i minęła go o centymetry. Spotkanie na kilka minut zostało przerwane.

Mecz zakończył się remisem 1:1. Gole w meczu strzelił Aleksandr Samedov dla gości i Damjan Bohar dla gospodarzy.