Liga Mistrzów. UEFA wszczyna śledztwo po meczu Celtic - PSG

UEFA wszczęła śledztwo w sprawie kibica, który wbiegł na murawę podczas meczu Celtic - PSG i chciał kopnąć Kyliana Mbappe. Postępowanie wszczęto też w sprawie zachowania francuskich kibiców.

Wygrany 5:0 przez PSG mecz pierwszej rundy Ligi Mistrzów z Celtikiem, Kylian Mbappe zapamięta nie tylko dlatego, że strzelił gola, ale też przez wydarzenia z końcówki pierwszej połowy spotkania.

Jeden z kibiców gospodarzy wbiegł na murawę i chciał go kopnąć. Minimalnie chybił, bo zawodnik się odsunął, szybko zainterweniowała ochrona. Napastnika wyprowadzono z boiska.

To z tego powodu UEFA wszczęła przeciwko Celtikowi śledztwo dyscyplinarne. Klub mogą spotkać kary finansowe. Szkoci w tym sezonie już byli przez europejską federację karani. Chodziło o transparenty wspierające IRA. UEFA ma zająć się też zniszczeniami dokonanymi na sektorze gości. Kibice PSG zdemolowali tam krzesełka.  

Co wiesz o Robercie Lewandowskim? [QUIZ]
1/12Wiele lat temu, Lewandowski był o krok od popisania kontraktu z Blackburn. Co mu przeszkodziło?
Zobacz także
Komentarze (7)
Liga Mistrzów. UEFA wszczyna śledztwo po meczu Celtic - PSG
Zaloguj się
 • bb523

  0

  to jak to redakcjo, jestem skołowany.
  Działania kibolstwa Legii to "zaścianek niespotykany w nowoczesnej Europie" czy jednak takie rzeczy w Europie się zdarzają?

 • piopon

  0

  Nie rozumiem nic z tego tekstu, którego napastnika wprowadzono? Tego z PSG? Gimbaza na czarno artykuły pisze?

 • todeskult

  0

  To teraz zobaczymy czy mafia UEFA będzie konsekwentna i wyrzuci Celtic z LM, tak jak robi to chętnie w stosunku do klubów ze wschodniej Europy.

 • piopon

  0

  Teraz prenumeratorzy mogą tylko komentować polityczne artykuły w tym brukowcu, a zatem, jako pisowscy trolle znajdujemy inne miejsca. Schetyna to bałwan.

 • clemek

  0

  Usunąć klub z LM

 • boliver

  0

  Pomylil go z futbolowka

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje