Kolarstwo. Rafał Majka nie wystąpi na mistrzostwach świata?

Rafał Majka

Rafał Majka (JAKUB WŁODEK)

Rafał Majka, czołowy polski kolarz, ma problemy zdrowotne i może nie wystartować we wrześniowych mistrzostwach świata w Norwegii.

Majka narzeka na silny ból w plecach. Czuje uciski na nerwy w odcinku lędźwiowym kręgosłupa. Kontuzji nabawił się jeszcze podczas Tour de France, kiedy brał udział w kolizji. Co prawda, jeszcze kilka dni temu uczestniczył w wyścigu Vuelta a Espana, gdzie zajął 34. miejsce w klasyfikacji generalnej. Ale uraz znowu dał o sobie znać.

- Wracają problemy z plecami po kraksie na Tour de France. To stawia znak zapytania, czy pojadę na mistrzostwa świata - powiedział Majka cytowany przez portal onet.pl.

Kolarskie mistrzostwa świata odbędą się w Norwegii (Bergen). Impreza rozpocznie się 16 września, ale wyścig elity mężczyzn ze startu wspólnego odbędzie się dopiero osiem dni później.

W polskiej kadrze ma się znaleźć: Michał Kwiatkowski, Michał Gołaś, Łukasz Wiśniowski, a także Maciej Bodnar i Maciej Paterski. Jeśli Majka nie pojedzie, to zastąpić ma go Paweł Poljański. Ostatnio pokazał się z dobrej strony podczas Vuelty. Tam, dwukrotnie był drugi, a raz czwarty.

Piotr Lisek w "Wilkowicz Sam na Sam": Gdy byłem młodszy, mówiłem sobie: 5,80 - Lisu, tobie to starczy

Skomentuj:
Kolarstwo. Rafał Majka nie wystąpi na mistrzostwach świata?
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje