La Liga. Pewne zwycięstwo Realu z Deportivo La Coruna

Real Madryt pokonał na wyjeździe Deportivo La Coruna 3:0 w meczu pierwszej kolejki ligi hiszpańskiej. Gole dla drużyny Zinedine'a Zidane'a strzelili Gareth Bale, Casemiro oraz Toni Kroos.

Po zwycięstwie Barcelony 2:0 z Betisem, oczy hiszpańskich kibiców przeniosły się na stadion El Riazor, gdzie Deportivo podejmowało mistrza kraju. Chociaż gospodarze rozpoczęli mecz odważnie i niespodziewanie uzyskali przewagę, to ostatecznie nie mieli nic do powiedzenia w starciu z "Królewskimi".

Strzelanie w 20. minucie rozpoczął Bale. Piłkę na pustą bramkę wyłożył Walijczykowi Karim Benzema, który wykorzystał błąd bramkarza Deportivo. Ruben niedokładnie odbił piłkę po uderzeniu Luki Modricia sprzed pola karnego.

Siedem minut później było już 2:0 dla mistrzów Hiszpanii i znów madrytczycy strzelili gola do pustej bramki. Konkretniej zrobił to Casemiro, który wykorzystał spryt i fenomenalne podanie swojego rodaka Marcelo.

Po przerwie Real szukał szansy na podwyższenie wyniku i ostateczne uspokojenie sytuacji. Udało mu się to w 62. minucie, kiedy składną akcję całej drużyny skutecznym uderzeniem sprzed pola karnego zakończył Kroos.

Gospodarze w samej końcówce mogli zmniejszyć rozmiary porażki. Mogli, ale rzutu karnego nie wykorzystał Florin Andone. Chwilę wcześniej Daniel Carvajal faulował w polu karnym Bruno Gamę. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry, za dwie żółte kartki, z boiska wyleciał natomiast Sergio Ramos.

Kolejne spotkanie drużyna Zidane'a rozegra w przyszłą niedzielę. Rywalem Realu będzie Valencia, a mecz na Santiago Bernabeu rozpocznie się o godz. 22.15.