Luis Suarez i Gerard Pique kontuzjowani

Po bolesnej porażce z Realem Madryt (1:5 w dwumeczu) kibice Barcelony mają kolejny powód do zmartwień. Napastnik Katalończyków, Luis Suarez, nabawił się kontuzji kolana w trakcie drugiego spotkania na Santiago Bernabeu. Urugwajczyka czeka miesięczna przerwa od gry. Nie wiadomo też, kiedy na boisko wróci Gerard Pique, który naciągnął pachwinę.

FC Barcelona przechodzi kryzys. Po stracie kluczowego zawodnika, Neymara, który odszedł do PSG, przyszedł czas na bolesną porażkę z Realem Madryt w Superpucharze Hiszpanii – Katalończycy w dwumeczu przegrali 1:5.

Porażka z odwiecznym rywalem to nie koniec problemów „Dumy Katalonii”. Klub poinformował, że podczas drugiego meczu na Santiago Bernabeu kontuzji nabawili się Luis Suarez i Gerard Pique.

- Luis wypada z gry na cztery tygodnie, w drugiej połowie doznał kontuzji prawego kolana. Badania potwierdziły też, że Gerard Pique naciągnął pachwinę. Nie wiadomo, czy wystąpi w meczu z Betisem, wszystko zależy od tego, jak będzie przebiegać rehabilitacja – poinformował klub.

Kontuzja uniemożliwi Suarezowi występy przeciwko Betisowi, Alaves, Espanyolowi i Getafe. Jego miejsce w składzie zajmie prawdopodobnie Paco Alcacer. Nie wiadomo, jak długa przerwa czeka Pique, a oprócz tej dwójki pauzują jeszcze Andres Iniesta, Rafinha i Thomas Vermaelen.