MŚ Londyn 2017. Dramat Usaina Bolta! Doznał kontuzji podczas finału

TIM IRELAND/AP

Usain Bolt nie ukończył wyścigu! Podczas finału sztafety 4x100 metrów doznał kontuzji i nie dobiegł do mety. To był jego ostatni wyścig w karierze.

Walka o złoto wkraczała w decydującą fazę. Jamajczycy przed startem Bolta zajmowali trzecią lokatę. Ale to właśnie ośmiokrotny mistrz olimpijski i jedenastokrotny mistrz świata miał odrobić stratę i zapewnić rodakom złoty medal.

Zaczął tak jak zwykle, czyli świetnie. Jednak po przebiegnięciu zaledwie kilkunastu metrów nagle zaczął utykać i po chwili padł na bieżnię.

Niemal od razu miał łzy w oczach, bo już wiedział, że strata jest nie do odrobienia i że nabawił się poważnego urazu. Najprawdopodobniej zerwał, lub naderwał, mięsień dwugłowy [AKTUALIZACJA: Bolt opuszczał bieżnie o własnych siłach, spekuluje się, że złapał go tylko skurcz].

Chciał godnie pożegnać się z kibicami, bo już wcześniej ogłosił, że po mistrzostwach świata w Londynie zakończy karierę.

Kibice byli w szoku i mieli mieszane uczucia. Z jednej strony Bolt, wybitny sportowiec, przyżywał bardzo trudne chwile, a z drugiej strony to właśnie reprezentanci Wielkiej Brytanii w składzie Chijindu Ujah, Adam Gemili, Daniel Talbot, Nethaneel Mitchell-Blake wygrali finał sztafet 4x100 m. Drudzy byli Amerykanie, a trzeci Japończycy.

Mistrzostwa Świata w lekkoatletyce. Lićwinko z brązowym medalem w skoku wzwyż

Zobacz także
  • 20.05.20.18  Bialystok . Ekstraklasa pilkarska , mecz pilki noznej Jagiellonia Bialystok kontra Wisla Plock . Mecz o mistrzostwo . Wynik 2 : 1 , Jagiellonia jest wicemistrzem Polski . Lotto Ekstraklasa gotowa do startu. Rusza kolejny wyścig ślimaków czy może chartów?
  • 20.05.2018 Poznan . Inea Stadion . Mecz ekstraklasy w pilce noznej Lech Poznan Legia Warszawa . Fot. Piotr Skornicki / Agencja Gazeta
SLOWA KLUCZOWE:
pilka nozna Ekstraklasa. Eksperci typują najważniejsze rozstrzygnięcia. Kto będzie mistrzem?
  • Lech Poznań Liga Europy. Gandzasar Kapan - Lech Poznań. "Kolejorz" w nocy spać nie mógł, więc odsypiał podczas meczu
Skomentuj:
MŚ Londyn 2017. Dramat Usaina Bolta! Doznał kontuzji podczas finału
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje