Grand Prix Szwecji. Wygrana Bartosza Zmarzlika, Maciej Janowski liderem klasyfikacji generalnej!

Bartosz Zmarzlik

Bartosz Zmarzlik (Fot. Facebook.com/FIM Speedway Grand Prix)

Doskonale zaprezentowali się polscy żużlowcy podczas sobotniego Grand Prix Szwecji. W Malilli triumfował Bartosz Zmarzlik, a czwarte miejsce zajął Maciej Janowski, który został liderem klasyfikacji generalnej.

Finałowy bieg sobotniego Grand Prix miał dramatyczny przebieg. Zmarzlik na ostatnim łuku jadąc po zewnętrznej minął prowadzącego Antonio Lindbaecka i triumfował na szwedzkim torze. To druga wygrana Zmarzlika w turnieju Grand Prix.

Czwarte miejsce w Malilli zajął Janowski, który w finałowym biegu musiał uznać wyższość zawodników gospodarzy - Lindbaecka i Fredrika Lindgrena. Polak i tak może być jednak z siebie dumny. Czwarte miejsce w Szwecji dało mu awans na pierwszą pozycję w klasyfikacji generalnej Grand Prix.

Janowski (88 pkt) o pięć punktów wyprzedza Jasona Doyle'a z Australii i o osiem oczek Patryka Dudka. Zmarzlik zajmuje szóstą pozycję z 70 punktami na koncie. Kolejne Grand Prix odbędzie się 26 sierpnia na torze w Gorzowie.

Reakcja Sergio Ramosa na Jose Mourinho

Quiz dla długodystansowców. 100 pytań ze sportu, zaproś rodzinę i znajomych do rozwiązywania!
1/100Ile wyścigów Formuły 1 wygrał Robert Kubica?
Zobacz także
  • 20.05.20.18  Bialystok . Ekstraklasa pilkarska , mecz pilki noznej Jagiellonia Bialystok kontra Wisla Plock . Mecz o mistrzostwo . Wynik 2 : 1 , Jagiellonia jest wicemistrzem Polski . Lotto Ekstraklasa gotowa do startu. Rusza kolejny wyścig ślimaków czy może chartów?
  • 20.05.2018 Poznan . Inea Stadion . Mecz ekstraklasy w pilce noznej Lech Poznan Legia Warszawa . Fot. Piotr Skornicki / Agencja Gazeta
SLOWA KLUCZOWE:
pilka nozna Ekstraklasa. Eksperci typują najważniejsze rozstrzygnięcia. Kto będzie mistrzem?
  • Lech Poznań Liga Europy. Gandzasar Kapan - Lech Poznań. "Kolejorz" w nocy spać nie mógł, więc odsypiał podczas meczu
Skomentuj:
Grand Prix Szwecji. Wygrana Bartosza Zmarzlika, Maciej Janowski liderem klasyfikacji generalnej!
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje