Cracovia Kraków
1
0
1
Bramki: Carlitos (80., 89.) Kartki: Ze Manuel - żółta. Skład: Buchalik - Cywka, Głowacki, Gonzalez, Sadlok - Llonch (46. Brożek), Velez (77. Halilović) - Bartosz (61. Ze Manuel), Brlek, Małecki - Carlitos.
Bramki: Piątek (26.) Kartki: Covilo, Pestka - żółta. Pestka - czerwona. Skład: Sandomierski - Wójcicki, Malarczyk, Dytiatiev, Pestka - Drewniak, Covilo - Szczepaniak (76. Deleu), Mihalik, Zenjov (72. Wdowiak) - Piątek.
Wisła pokonała Cracovię w 194. derbach Krakowa rozegranych w piątej kolejce LOTTO Ekstraklasy. Dwa gole dla "Białej Gwiazdy" strzelił Carlitos, dla gości bramkę zdobył Krzysztof Piątek.

W 89. minucie trybuny stadionu przy ul. Reymonta oszalały ze szczęścia. Wisła, której w derbach długo nie wychodziło nic, strzeliła gola na 2:1, czym praktycznie zapewniła sobie wygraną i awans na pozycję lidera ekstraklasy.

Wszystko to dzięki Carlitosowi. Hiszpan w meczu z Cracovią strzelił dwa gole. Pierwszego w 80. minucie, kiedy najpierw minął czterech rywali, a później strzałem w bliższy róg pokonał Grzegorza Sandomierskiego. Dziewięć minut później Hiszpan wykorzystał dokładne dośrodkowanie Macieja Sadloka i sprytnym dotknięciem piłki dał Wiśle zwycięstwo.

Długo wydawało się, że taki wynik przy Reymonta jest niemożliwy. Gospodarze grali słabo, wolno, bez pomysłu w ofensywie. Na dodatek przegrywali, bo w 26. minucie dokładne podanie Szymona Drewniaka wykorzystał Piątek.

Duży wpływ na postawę Cracovii w końcówce meczu miała sytuacja z 75. minuty, kiedy po faulu na Patryku Małeckim drugą żółtą kartkę w tym spotkaniu zobaczył Kamil Pestka. Osłabieni goście nie byli w stanie wybronić nie tylko prowadzenia, ale też remisu.

Po pięciu kolejkach ekstraklasy Wisła jest liderem tabeli, Cracovia zajmuje 14. miejsce. Za tydzień pierwsi zagrają na wyjeździe z drugim w rozgrywkach Zagłębiem Lubin, a "Pasy" zmierzą się u siebie z Górnikiem Zabrze.

Quiz dla długodystansowców. 100 pytań ze sportu, zaproś rodzinę i znajomych do rozwiązywania!
1/100Ile wyścigów Formuły 1 wygrał Robert Kubica?