Ekstraklasa. Skandaliczna oprawa kibiców Wisły Kraków

12.08.2017, godzina 20:30

Wisła Kraków

2 1
  • na żywo

JAKUB PORZYCKI

Skandaliczną oprawę podczas 194. derbów Krakowa zaprezentowali kibice Wisły. Odnosiła się ona do morderstw fanów Cracovii.

Płótno, a na nim postać w kominiarce w barwach Wisły. Przed postacią zaś krzyże, a na jednym z nich szalik w biało-czerwone pasy, barwy Cracovii. Do tego transparent "Boże, miej litość nad naszymi wrogami, bo jak widzisz my jej nie mamy". To elementy oprawy, którą zaprezentowali kibice Wisły przed rozpoczęciem 194. derbów Krakowa.

Chwilę później na stadionie odegrany i zaśpiewany został hymn Polski. To w związku ze świętem Wojska Polskiego, które w tej kolejce celebrowane jest w ekstraklasie.

Oprawa wywołała oburzenie w mediach społecznościowych. Odnosiła się ona bowiem do morderstw, które popełniali "kibice" Wisły na fanach Cracovii. W Krakowie w ostatnich latach doszło do kilku ataków, w których ginęli sympatycy obu klubów. Często były to zabójstwa szczególnie brutalne, przy użyciu noży, siekier, czy maczet.

Quiz dla długodystansowców. 100 pytań ze sportu, zaproś rodzinę i znajomych do rozwiązywania!
1/100Ile wyścigów Formuły 1 wygrał Robert Kubica?
Komentarze (1)
Ekstraklasa. Skandaliczna oprawa kibiców Wisły Kraków
Zaloguj się
  • Tomasz _mecz

    Oceniono 1 raz 1

    Krakowski motloch, na szczescie tylko skromna grupka malych fiutkow do odstrzalu. Jak niechciane szkodniki. Mozna sie z nich poza tym posmiac.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje