International Champions Cup. Manchester City rozgromił Real

Co za mecz Manchesteru City! Piłkarze Josepa Guardioli odbili sobie porażkę 0:2 z Manchesterem United i rozgromili Real Madryt 4:1. Wszystkie bramki padły w drugiej połowie meczu.

The Citizens” rozpoczęli strzelaninę w 52. minucie, kiedy do siatki wcelował Nicolas Otamendi. Później popis gry dał Kevin De Bruyne, który asystował przy golach Raheema Sterlinga i Johna Stonesa. Ten drugi trafił, gdy na boisku nie było już największych gwiazd Realu, z Luką Modriciem, Garethem Balem, Isco, Karimem Benzemą i Marcelo na czele. Czwartą bramkę dla City zdobył w 82. minucie Brahim Diaz.

Real odpowiedział tylko jednym golem. Strzelił go w 90. minucie Oscar Arnaiz.

W towarzyskim turnieju rozgrywanym w Chinach, Singapurze i USA Real zajmuje po trzech meczach ostatnie miejsce. Wcześniej zremisował 1:1 z United.

Manchester City zajmuje piąte miejsce, prowadzi Barcleona, która pokonała 2:1 Juventus i 1:0 Manchester United. Właśnie z Barceloną Real zmierzy się w kolejnym spotkaniu. Mecz zostanie rozegrany w sobotę na Hard Rock Stadium w Miami.