Pływanie. Wojciech Wojdak wicemistrzem świata!

Wojciech Wojdak zdobył srebrny medal na 800 m stylem dowolnym podczas mistrzostw świata w Budapeszcie. Pływak poprawił rekord Polski o ponad 4 sekundy.

Polak od początku narzucił mocne tempo i utrzymywał się w końcówce. Na niespełna 200 metrów przed metą wyprzedził Włocha Gregorio Paltrinieriego. Na ostatnich 50 metrów z trzeciej pozycji zaatakował jednak jego rodak Gabriele Detti (7:40.77) i to on został mistrzem świata.

Wojdak obronił drugie miejsce. Do zwycięzcy stracił niespełna sekundę, ale o ponad 4 pobił swój rekord Polski (7:41.73).

Brązowy medal zdobył Paltrinieri (7:42.44).

To największy sukces Wojdaka w karierze. Rok temu Polak został brązowym medalistą mistrzostw świata na krótkim basenie w Windsor.

Marek Plawgo ma nową pasję. "Teraz wysyłam piłki w powietrze". Wszystko przez Ziółkowskiego