Ekstraklasa. Wygrana Jagiellonii, Śląsk gorszy od Arki

Jagiellonia Białystok pokonała na wyjeździe Bruk-Bet Termalicę Nieciecza, a Arka Gdynia wygrała u siebie ze Śląskiem Wrocław w dwóch pierwszych, niedzielnych meczach ekstraklasy.

Jedyną bramkę na stadionie w Niecieczy kibice zobaczyli zaraz po przerwie. Rzut karny na gola dla gości zamienił Łukasz Sekulski. Chwilę wcześniej, Kamil Słaby faulował we własnym polu karnym Fiodora Cernycha.

Dopiero po przerwie, emocje były też w Gdyni, gdzie Arka podejmowała przebudowany Śląsk. Chociaż we Wrocławiu dokonano ciekawych transferów, to inauguracja nowego sezonu w wykonaniu piłkarzy Jana Urbana wypadła blado.

W 71. minucie, po dośrodkowaniu Adama Marciniaka, gola głową strzelił Patryk Kun. Siedem minut później było już 2:0. Indywidualną akcję przeprowadził Michał Nalepa, minął Jakuba Wrąbla i z bliska, do pustej bramki ustanowił wynik meczu.

W 2. kolejce Jagiellonia zagra u siebie z Górnikiem Zabrze (niedziela, godz. 18), Arka na wyjeździe zmierzy się z Sandecją Nowy Sącz (piątek, godz. 18), Bruk-Bet pojedzie do Krakowa na mecz z Wisłą (piątek, godz. 20.30), a Śląsk czekają derby z Zagłębiem w Lubinie (poniedziałek, godz. 18).