Puchar Konfederacji 2017. Pięć goli. Mistrzowie świata lepsi od Australii

2 : 3
Informacje
Puchar Konfederacji 2017 - Grupa B
Poniedziałek 19.06.2017 godzina 17:00
Wyniki szczegółowe
1 Poł
2 Poł
Wynik
Australia
1
1
2
Niemcy
2
1
3
Składy i szczegóły
Australia
Bramki: Rogic (41.), Juric (57.) Skład: Ryan; Degenek, Sainsbury, Wright; Luongo, Milligan; Leckie, Mooy, Rogic, Behich; Juric.
Niemcy
Bramki: Stindl (5.), Draxler (45.), Goretzka (48.) Skład: Leno; Kimmich, Mustafi, Rudiger, Hector; Brandt, Rudy, Goretzka, Draxler; Stindl, Wagner.

MARTIN MEISSNER/AP

Niemcy pokonali Australię (3:2) w pierwszym meczu grupy B podczas Pucharu Konfederacji.

Joahim Loew do Rosji nie zabrał wielu mistrzów świata. W kadrze znalazło się tylko trzech piłkarzy pamiętających triumf w Brazylii: Matthias Ginter, Shkodran Mustafi i Julian Draxler. - To doskonała szansa na zdobywanie doświadczenia dla młodszych kolegów - uzasadniał swoje powołania. W meczu z Australią wystawił najmłodszą jedenastkę na turnieju.

Spotkanie rozpoczęło się po myśli Loewa. Niemcy szybko przycisnęli rywala, czego efektem był gol w 5.minucie debiutującego w reprezentacji Stindla. Tuż przed przerwą, mimo przytłaczającej przewagi mistrzów świata, bramkę zdobyli Australijczycy. Kilkanaście sekund później Goretzka został sfaulowany w polu karnym. Jedenastkę pewnie wykorzystał Julian Draxler.

Drugą połowę od strzelenia gola rozpoczął wspomniany wcześniej Goretzka. Młody zawodnik Schalke był jednym z najlepszych zawodników na boisku. Nie szło za to jego koledze z bramki, który zaprzepaścił dwubramkowe prowadzenie popełniając błąd przy strzale Juricia.

Wynik do końca meczu nie uległ zmianie.

Niemcy zajmują drugie miejsce w grupie B. Liderem pozostaje zespół z Chile, który w niedzielę pokonał Kamerun 2:0.

Zobacz także
Skomentuj:
Puchar Konfederacji 2017. Pięć goli. Mistrzowie świata lepsi od Australii
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje