Agent Roberta Lewandowskiego: Polak miał pretensje do Carlo Ancelottiego

Piątkowy trening polskiej reprezentacji

Piątkowy trening polskiej reprezentacji (FOT. KUBA ATYS)

Robert Lewandowski miał pretensje do Carlo Ancelottiego o to, że ten nie wymógł na piłkarzach z Bayernu, by pomogli Polakowi zdobyć tytuł króla strzelców - zdradził Maik Barthel, niemiecki agent zawodnika.

Lewandowski do samego końca walczył w Bundeslidze o koronę króla strzelców. Ostatecznie przegrał tę walkę z Pierre-Emerickem Aubameyangiem, który w ostatniej kolejce strzelił dwa gole i zakończył sezon z 31 bramkami - jedną więcej, niż Lewandowski.

Maik Barthel, który jest jednym z menedżerów Polaka, w rozmowie z magazynem „Kicker" przyznał, że jego klient skarżył się na brak odpowiedniej pomocy w walce o tytuł najlepszego strzelca. - Robert powiedział mi, że nie otrzymał ze strony trenera dostatecznego wsparcia. Ancelotti nie zaapelował również o to do reszty zespołu. Nigdy nie widziałem go tak rozczarowanego. On miał naprawdę nadzieję, że drużyna będzie go aktywnie wspierała na murawie - przyznał agent.

Barthel w zasadzie powtórzył słowa Lewandowskiego, który kilka dni temu w rozmowie z "Super Expressem" sam przyznał, że był rozczarowany postawą drużyny. - Teraz już mnie to nie boli, ale wcześniej bolało. Tuż po meczu odczuwałem złość, byłem rozczarowany  - powiedział Polak, który w ostatnim meczu sezonu z Freiburgiem (4:1) nie strzelił gola.

W minionym sezonie Lewandowski zagrał w 47 spotkaniach w barwach Bayernu. Strzelił 43 gole i miał dziesięć asyst.

El. MŚ 2018. Polska - Rumunia 3:1. Lewandowski: "Dzisiaj zrobiliśmy kolejny krok ku Rosji"

Cristiano Ronaldo czy Robert Lewandowski? Sprawdź, co wiesz o wielkich piłkarzach! [QUIZ]
1/12Który z nich może pochwalić się ligowym rekordem największej liczby ustrzelonych hat tricków?
Zobacz także
Skomentuj:
Agent Roberta Lewandowskiego: Polak miał pretensje do Carlo Ancelottiego
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje