Roland Garros. Magda Linette w drugiej rundzie

Magda Linette pokonała Alizę Lim 2:0 (6:0, 7:5) w pierwszej rundzie French Open. Następną rywalką Polki będzie 30. w rankingu WTA Ana Konjuh.

Linette była zdecydowaną faworytką tego spotkania. Polka z 259. w rankingu WTA Francuzką przed French Open mierzyła się trzykrotnie i wszystkie mecze wygrała bez straty seta.

Początek pojedynku wskazywał na gładkie zwycięstwo Linette. Polka świetnie serwowała, a jej rywalka popełniała masę błędów. W efekcie pierwszy set zakończył się po 20 minutach.

W drugim secie Lim się przebudziła. Piłka, po jej ryzykownych zagraniach zaczęła wpadać w kort. Przyzwyczajona do błędów przeciwniczki Linette grała zbyt pasywnie i dała przejąć Francuzce inicjatywę. Dopiero przy stanie 4:2 dla Lim Polka wróciła do dobrej gry z pierwszego seta. Udało się jej przełamać rywalkę i zakończyć mecz przed tie-breakiem.

W drugiej rundzie Polka zagra z Aną Konjuh. 19-latka z Chorwacji zajmuje 30. miejsce w rankingu WTA.