Sport.pl

FunPlus Phoenix zostali mistrzami świata! G2 Esports z Jankosem w składzie nie mieli szans

FunPlus Phoenix pokonali 3:0 G2 Esports z Marcinem "Jankosem" Jankowskim w składzie w finale 9. sezonu zmagań w League of Legends. Zespół Polaka nie miał żadnych szans w starciu z rywalami, którzy od pierwszego starcia mieli dużą przewagę.

Już od pojedynku na pierwszej mapie przewagę mieli gracze FunPlus Phoenix. Choć początek rywalizacji wskazywał, że mecz może być zacięty, to po mniej więcej 30 minutach gry przewagę osiągnęli zawodnicy FPX. G2 nie zamierzało się poddać, jednak błędy popełnione przez nich sprawiły, że przegrali pierwsze starcie.

Na drugiej mapie przewaga graczy FPX wydawała się tylko rosnąć. Bardzo szybko osiągnęli przewagę, która zmusiła G2 do podejmowania ryzyka, licząc na odrobienie strat. To im się jednak nie udało, a FPX szybko wygrało także drugi pojedynek, będąc krok od zdobycia tytułu.

Trzecie starcie rozpoczęło się fatalnie dla G2, jednak zdołali oni przejąć ognistego smoka, odpowiadając skutecznie na agresywne zagrania graczy FPX. Ich rywale jednak doskonale kontrolowali mapę, bez problemów zdobywając Barona. G2 nie mieli pomysłu, jak spróbować nawiązać jeszcze walkę, przez co przegrali trzecią mapę i cały finał.

Dla Marcina "Jankosa" Jankowskiego to historyczny sukces. Zagrał znakomity turniej, przez co miał ogromne szanse na tytuł MVP finałów Worlds 2019. Brakowało mu jedynie zwycięstwa finale, którego stawką było ponad 800 tysięcy dolarów, czego nie udało mu się osiągnąć.

Więcej o:
Komentarze (8)
FunPlus Phoenix zostali mistrzami świata! G2 Esports z Jankosem w składzie nie mieli szans
Zaloguj się
 • pintonek

  Oceniono 1 raz 1

  Mecze wygladały jak by chłopaki z G2 sie nie wyspali. Chińczycy niestety wyraźnie lepsi.

 • mattheus.1999

  Oceniono 1 raz -1

  Myślałem że SPORT.PL to szmatławiec o sporcie, ale i tak zaraz nerdy mnie wyjaśnią, że to " sport "

 • info0

  Oceniono 1 raz -1

  Było do przewidzenia, że Chińczycy zmiotą to całe G2 z powierzchni Ziemi. Niespodzianką to by było jakby G2 wygrało xD.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX