Sport.pl

Astralis zapisał się w historii CS:GO! Pobił dwa rekordy i zarobił fortunę

Astralis zapisał się w historii Counter-Strike: Global Offensive. Duńczycy wygrali czwarty turniej Majora i trzeci z rzędu, bijąc tym samym dwa rekordy! W finale StarLadder Berlin Major 2019 pokonali AVANGAR 2:0.

Finał nie przyniósł wielkich emocji. Faworyzowani Duńczycy bardzo łatwo pokonali 2:0 kazachski AVANGAR, czyli zespół, dla którego sam awans do finału był olbrzymim sukcesem. Astralis pokazało swoją przewagę już na pierwszej mapie (Inferno), wygrywając osiem pierwszych rund. AVANGAR do przerwy wygrał trzy rundy, a ostatecznie na tej mapie wygrał sześć rund, przegrywając 6:16. Na Dust 2 kazachska ekipa również nie potrafiła zagrozić Astralis, przegrywając 6:15.

Astralis przeszedł do historii

Tym samym Astralis stało się pierwszą drużyną w historii CSGO, która wygrała trzy Majory z rzędu (FACEIT Major 2018, IEM Katowice 2019 i teraz StarLadder Berlin Major 2019). To również czwarty tego typu triumf Duńczyków, którzy dzięki temu triumfowi zarobili 500 tysięcy dolarów. AVANGAR dostanie 150 tys.

Więcej o:
Komentarze (5)
Astralis zapisał się w historii CS:GO! Pobił dwa rekordy i zarobił fortunę
Zaloguj się
  • andrzej.duxa

    0

    co to za belkot?!??

  • to.ten.cham

    Oceniono 11 razy -1

    Dlaczego to jest w dziale sport? Moze jeszcze napiszcie kto jest mistrzem swiata w jedzeniu hot-dogow na czas , to taki sam sport jak gry komputerowe.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX