Sport.pl

Prezydent powołał Narodową Drużynę Esportu w grze FIFA 19. Wciąż można do niej dołączyć!

Znamy skład Narodowej Drużyny Esportu, której zawodnicy będą reprezentować Polskę na turniejach w grze FIFA 19. Reprezentacja, którą powołał prezydent Andrzej Duda, jest jednym z pierwszych takich zespołów w Europie.

Prezydent Andrzej Duda powołał w tym tygodniu Narodową Drużynę Esportu w grach serii FIFA. Na razie esportowa reprezentacja liczy ośmiu zawodników. Nazwiska skompletował kapitan kadry i czterokrotny Mistrz Polski w grę firmy EA Sports –  Miłosz Bogdanowski „milosz93” oraz Jakub „cyanide” Mikołajewski. Poza wspomnianymi zawodnikami znaleźli się w niej jeszcze: Bartosz „bejott” Jakubowski, Kamil „Riptorek” Soszyński, Damian „damie” Augustyniak, Marcin „mrn” Sczes, Gracjan „elpolako” Gołębiewski i Nikodem „piko” Pawlak. Esportowcy będą reprezentować Polskę m.in. podczas zawodów FIFA eNations.

Prezydent Andrzej Duda powołał Narodową Drużynę Esportu w grze FIFA 19

Narodowa Drużyna Esportu jest jednym z pierwszych takich zespołów w Europie. – Cieszy mnie, że jesteśmy w światowej awangardzie [...]. Dlaczego możemy? Dlatego że mamy zawodników, którzy dzisiaj absolutnie znajdują się w światowej czołówce graczy i rzeczywiście mogą konkurować w Esporcie – powiedział prezydent podczas spotkania z zawodnikami.

Co ważne, kadra wciąż poszukuje zawodników. O dwa miejsca w zespole można zawalczyć podczas eliminacji, które zakończą się turniejem finałowym w Pałacu Prezydenckim. O wszelkich szczegółach Narodowa Drużyna Esportu będzie informować poprzez swoje media społecznościowe. 

Więcej o:
Komentarze (7)
Prezydent powołał Narodową Drużynę Esportu w grze FIFA 19. Wciąż można do niej dołączyć
Zaloguj się
 • mer-llink

  Oceniono 2 razy 2

  To rzeczywiście sie dzieje???
  Ten idiotyzm????
  Serio???
  Narodowom Reprezentacjem?
  Prezydęt?

 • billyg976

  Oceniono 2 razy 2

  Jak nasi na boisku nie są w stanie nic osìągnąć, to może wirtualnie coś ugramy.

 • kzet69

  Oceniono 3 razy 1

  Wirtualny "prezydent" powołuje wirtualną reprezentację, tylko co ta wspólnego ze... sportem?

 • pawelcio23

  Oceniono 1 raz -1

  Żenada! Prezydent powołuje do "reprezentacji" gó...arzy sprzed konsoli. Ech..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX