Sport.pl

Koreańska drużyna wygrywa pierwszy etap Overwatch League

Niedzielny wieczór dostarczył niemałych emocji w związku z finałem pierwszej fazy rozgrywek w ramach Overwatch League, podczas którego zmierzyły się drużyny z San Francisco i Vancouver.

Drugi sezon Overwatch League trwa w najlepsze. Od lutego 20 drużyn z całego świata walczy o miano mistrza ligi, który zostanie wyłoniony podczas Wielkiego Finału we wrześniu tego roku. Wczorajszego wieczora doczekaliśmy się zakończenia pierwszego etapu rozgrywek, podczas których wyłoniony został nowy lider. W bardzo emocjonującym meczu w systemie BO7 zwycięzcą okazała się drużyna Vancouver Titans, która pokonała San Francisco Shock w rezultacie 3:4.

Mecz od samego początku nie pozwolił siedzieć bezczynnie w fotelu. Drużyny walczyły o każdy punkt. Każda mapa zdobywana była przez drużyny na zmianę. Najbardziej kompetetywną areną było Rialto, na której zespoły rozegrały ostatnią decydującą rundę. W trakcie rozgrywki doprowadziły do remisu co wymusiło rozegranie dogrywki na tej samej mapie z bankiem czasowym uzyskanym podczas poprzedniej rozrywki. Rozgrywka była tak zacięta nie bez powodu. W puli nagród za pierwszy etap jest 500 000 dolarów. Wyniki prezentują się następująco:

  • Mapa 1 - Nepal: San Francisco Shock 2:1 Vancouver Titans
  • Numbani: San Francisco Shock 0:1 Vancouver Titans
  • Świątynia Anubisa: San Francisco Shock 4:3 Vancouver Titans
  • Dorado: San Francisco Shock 1:2 Vancouver Titans
  • Ilios: San Francisco Shock 2:1 Vancouver Titans
  • King’s Row: San Francisco Shock 2:3 Vancouver Titans
  • Rialto: San Francisco Shock 3:4 Vancouver Titans

Liga po raz kolejny zostaje zdominowana przez koreański zespół. Drużyna zarządzana jest od 2018 roku przez organizację Luminosity Gaming, natomiast sami zawodnicy w większości zostali wykupieni z koreańskiej drużyny RunAway.

Overwatch League organizowane jest przez firmę Blizzard Entertainment, producenta takich gier komputerowych jak seria Diablo, World of Warcraft czy Starcraft. Liga działa na zasadzie franczyzy zrzeszając 20 drużyn z całego świata w drugim sezonie rozgrywek.