Sport.pl

IEM 2019. Znamy kolejne drużyny, które wystąpią na Intel Extreme Masters

Znamy kolejne zespoły Counter Strike: Global Offensive, które wystąpią na Intel Extreme Masters. Europejski Minor oraz CIS Minor już się zakończyły, trwają za to azjatyckie i amerykańskie eliminacje do IEM-u.

Europejski Minor

Minory to turnieje rozgrywane w trybie offline przed Intel Extreme Masters 2019. To eliminacje do właściwego IEM-u. W europejskim minorze nie doszło do niespodzianki. Absolutnie najlepsze okazały się zespoły ENCE oraz Vitality, które za odpowiednio pierwsze i drugie miejsce oprócz miejsca na IEM-ie dostały 30 i 15 tysięcy dolarów. ENCE było niepokonane w całym turnieju. Trzecie miejsce zajął zespół North (5 tysięcy dolarów), a czwarte Valiance. ENCE w finale pokonało North 2:0, natomiast w małym finale North przegrało z Vitality 1:2 - obie drużyny zmierzyły się ze sobą również w półfinale, gdzie North wygrało 2:0. Vitality dostało jednak szansę w małym finale i znakomicie ją wykorzystało.

CIS Minor

W drugim Minorze występ na IEM zagwarantowały sobie kazachski zespół AVANGAR oraz rosyjski Team Spirit. AVANGAR w fazie grupowej przegrał spotkanie z Winstrike Team, ale w finale zrewanżował się, wygrywając 2:1. Winstrike Team przegrał w małym finale z Team Spirit 1:2, przez co stracił szansę występu na IEM-ie.

Obecnie trwają dwa Minory: azjatycki i amerykański. Potrwają od 22 do 26 stycznia. W azjatyckim Minorze w półfinałach zagrają Renegades z ViCi Gaming, natomiast w drugim MVP PK z Grayhound. Za to w amerykańskim pewny udział w półfinałach mają NRG Esports oraz FURIA Esports.

Więcej o: