Sport.pl

Oficjalnie: Francesco Totti zakończył karierę. Będzie miał nowe obowiązki w Romie

Francesco Totti podjął ostateczną decyzję o zakończeniu kariery. Legendarny piłkarz AS Romy zostanie teraz dyrektorem klubu. Oznacza to, że upadł temat jego ewentualnej gry w japońskiej drugiej lidze.

Francesco Totti to żywa legenda AS Romy. Włoch całą swoją karierę spędził w barwach rzymskiego klubu, w którym zagrał 785 meczów i strzelił 307 bramek. 

Tuż po ostatnim meczu w barwach Romy wydawało się, że Totti już nigdy nie wystąpi w oficjalnym meczu. W czerwcu pojawiły się jednak głosy, że usługami 40-latka zainteresowane są drużyny z USA oraz klub z japońskiej drugiej ligi. Prezes Tokio Verdy przyznał, że ma odpowiednie środki, by sprowadzić włoską legendę.

Rodzina piłkarza nie zdecydowała się na przeprowadzkę do stolicy Japonii, a sam Totti odbył już kilka rozmów dotyczących swojej przyszłości w strukturach włoskiego klubu. 

- 28 maja zakończył się pierwszy etap mojego życia. Teraz rozpoczynam pracę w charakterze działacza - przekazał Francesco Totti.

Ostatnio pojawiły się głosy, że Totti zostanie nowym dyrektorem klubu z Rzymu. Sam piłkarz jednak jeszcze nie wie, jaką funkcje będzie sprawował w najbliższym czasie. - Na mojej wizytówce będzie napisane na pewno "Francesco Totti, Roma" - dodał.

Maciej Rybus może wrócić do Rosji

Więcej o: