Sport.pl

Sanchez podjął decyzję. Chce odejść z Arsenalu i zagrać w Lidze Mistrzów

Odejście Alexisa Sancheza z Arsenalu wydaje się przesądzone. Chilijczyk znajduje się w kręgu zainteresowań wielu europejskich klubów. Sam zawodnik podjął już decyzję o opuszczeniu "Kanonierów".

Saga związana z odejściem Sancheza z Arsenalu trwa już od kilku tygodni. Przez długi czas skrzydłowy łączony był z Bayernem Monachium, temat transferu do Bundesligi upadł jednak po tym, jak mistrzowie Niemiec wypożyczyli z Realu Madryt Jamesa Rodrigueza. W gronie klubów, którym bardzo zależy na pozyskaniu piłkarza jest również Manchester City.

Cytowany przez ESPN zawodnik zdradził, że podjął już decyzję i czeka na odpowiedź szefów Arsenalu, którzy żądają za 28-latka aż 80 milionów funtów. "Chcę grać w Lidze Mistrzów. Podjąłem już swoją decyzję, teraz czekam na odpowiedź klubu. Na razie jednak jestem piłkarzem Arsenalu i mam tu ważny kontrakt jeszcze przez rok" - powiedział Sanchez.

Mimo słów wypowiedzianych przez reprezentanta Chile, który aktualnie przebywa na wakacjach po Pucharze Konfederacji, trener "Kanonierów" Arsene Wenger ma nadzieję, że Alexis pozostanie w drużynie z Londynu. "W wakacje wymieniałem z nim wiadomości. Rozmowa była pozytywna. Myśli również mam pozytywne".

Jeśli Sanchez zdecyduje się na pozostanie w Arsenalu, na mocy ewentualnej nowej umowy z angielskim klubem może zarabiać nawet 300 tysięcy funtów tygodniowo. Dodatkowo, w przypadku zajęcia przez Arsenal miejsca premiowanego grą w Lidze Mistrzów w następnym sezonie, pensja skrzydłowego wzrosłaby o 20%.

Najdroższa jedenastka piłkarzy pod względem transferów

Więcej o: