Wojciech Szczęsny bohaterem Juventusu. 'Utrzymał nas przy życiu'

Wojciech Szczęsny został bohaterem Juventusu, który w meczu 21. kolejki Serie A pokonał na wyjeździe Lazio 2:1. Świetne interwencje Polaka uchroniły turyńczyków przed utratą kilku goli.

Najpierw w 30., a później w 38. minucie Szczęsny popisał się fantastycznymi interwencjami. Szczególnie przy drugiej, kiedy strzał oddawał Marco Parolo, reprezentant Polski wykazał się niezwykłym refleksem, a włoskie media jego paradę już teraz okrzyknęły jedną z najładniejszych w całym sezonie.

Gdyby nie interwencje Szczęsnego, Juventus meczu by nie wygrał, bo w niedzielę grał bardzo przeciętnie. Po samobójczym golu Emre Cana w 59. minucie przegrywał, ale bramki Joao Cancelo (74. minuta) i Cristiano Ronaldo (88.) ostatecznie dały mu wygraną.

Wojciech Szczęsny chwalony za swój występ

Grę Szczęsnego w meczu z Lazio docenili jego koledzy i trener. - Kilkoma wspaniałymi interwencjami utrzymał nas przy życiu - powiedział po zakończeniu spotkania Giorgio Cheillini, obrońca mistrzów Włoch. - Szcżęsny radzi sobie bardzo dobrze, wiedzieliśmy, że jest świetnym bramkarzem. Bardzo się rozwinął, jest czujny przez 90 minut - dodał trener Massimiliano Allegri.